استفاده از عینک بعد از جراحی بینی |عینک بعد از جراحی بینی | جراحی بینی | جراح بینی |
11504
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11504,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی :

یکی از دغدغه های بیماران و متقاضیان رینوپلاستی استفاده از عینک بعد از جراحی بینی است . این مسئله به ویژه برای کسی که عینکی باشد تشدید می شود زیرا به جای عینک آفتابی می توان تا مدتی از سایه بان استفاده کرد ولی کنار گذاشتن عینک طبی تبعات دشواری برای فرد به همراه می آورد . ولی لازم به ذکر است که طی جراحی بینی استخوان های بالای تیغه بینی و گاه استخوان های نواحی کناری آن شکسته می شود تا تغییرات تخصصی بر روی بینی فرد انجام شود به این ترتیب در زمان های ابتدایی پس از جراحی بینی ، کوچکترین فشار و دستکاری بر این عضو موجب جابه جایی و تغییر وضعیت استخوان های اصلی شده و آسیب های عملکردی و شکلی به بینی اعمال می کند . به همین دلیل برای استفاده از عینک پس از جراحی بینی محدودیت هایی وجود دارد . بعد از عمل بینی به دلیل قرار دادن اسپلیت یا گچ روی تیغه میانی بینی ، استفاده از عینک با اسپلیت مانعی نداشته و تغییری در بینی ایجاد نمی کند . ولی پس از برداشتن گچ یا اسپلیت لازم است کوچکترین فشار وزنی از سوی اشیای خارجی به بینی وارد نشود .

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

مراقبت های لازمه :

بعد از گذشت یک هفته از جراحی بینی یا رینوپلاستی همانطور که می دانید اسپلیت برداشته می شود به همین ترتیب ضروری است بیمار از چسب بینی استفاده کرده تا پوست حالت نرمال و مناسبی به خود بگیرد . همچنین توصیه می شود از استفاده عینک خودداری کنید . زیرا وزن این شیء فشار نامتعارف و نامطلوبی به استخوان بینی وارد می کند . اگر شخصی نیازمند استفاده از عینک طبی بود ، می تواند به جای آن از لنز بهره گرفته تا دوره بهبودی پس از عمل بینی سپری شود . در غیر این صورت بهتر است چند لایه چسب را روی هم چسبانده تا بستر ضخیمی از چسب فراهم شود پس از آن طول کوتاهی از چب چند لایه را بر روی بخشی که درگیر فریم عینک خواهد شد ، به کار گیرد . البته باید توجه داشت که وزن فریم و عینک سبک باشد .

زمان مناسب برای استفاده از عینک :

بهتر است پس از سپری شدن دو ماه از جراحی بینی فرد از عینک استفاده کند ولی باز هم توصیه می شود وزن آن سبک باشد تا هیچ گونه فشار وزنی به استخوان های درحال ترمیم اعمال نشده و ساختار درونی بینی جابه جا نشود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا مفرد جراح بینی ، فک و صورت .

drmofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

11 − 7 =