انتخاب نوع بیهوشی در جراحی بینی | جراحی بینی | جراح بینی
11199
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11199,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

انتخاب نوع بیهوشی در جراحی بینی

انتخاب نوع بیهوشی در جراحی بینی

انتخاب نوع بیهوشی در جراحی بینی

یکی از موارد مهمی که حین عمل جراحی بینی میتواند برای فرد مفید باشد و باعث آرامش خاطر در حین عمل شود انتخاب نوع بیهوشی میباشد. بیشتر روش های جراحی بینی بیش تر از 1 ساعت خواهد بود و یا در مواردی ممکن است این عمل به چند ساعت به طول بیانجامد . در طول مدت عمل احساس آرامش و درد نداشتن در فرد بسیار مهم میباشد که تمام این موارد بستگی به نوع بیهوشی برای جراحی بینی خواهد بود.  موضوع ” انتخاب نوع بیهوشی در جراحی بینی ” را دراین مقاله بررسی خواهیم کرد.

 

انتخاب نوع بیهوشی در جراحی بینی

 

در عمق های متفاوتی از بیهوشی میتوان عمل جرای بینی را انجام داد از جمله:

  • بی حسی موضعی
  • آرام بخش وریدی
  • بیهوشی عمومی

هر کدام از این نوع بیهوشی ها دارای مزایا و مضراتی میباشند. مانند تنوع در قیمت ، میزان هوشیاری فرد ، میزان امنیت و عوارض جانبی بیهوشی . به دلیل اینکه جراحی بینی یک نوع جراحی انتخابی و غیر اورژانسی می باشد ، لازم است قبل از عمل، برای تعیین مناسب ترین نوع بیهوشی تست هایی انجام شود و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

انواع بیهوشی :

قبل از انتخاب نوع بیهوشی در جراحی بینی می توانید از جراح مشاوره بگیرید ، به طور کلی بی هوشی  می تواند  به سه صورت : موضعی ،منطقه ای یا عمومی انجام شود . در بیهوشی موضعی با تزریق یک بی حس کننده ی موضعی فقط یک ناحیه ی کوچک بی حس خواهد شد. در بی حسی منطقه ای یک منطقه از بدن شما بی حس خواهد شد به وسیله ی تزریق مواد بی حس کننده  و در بیهوشی عمومی امکان دارد شما به صورت تسکین یافته یا به طور کامل هوشیاری خود را از دست بدهید.

کدام نوع بیهوشی مناسب میباشد:

انجام عمل جراحی بینی عموما با بی حسی موضعی و یا با بیهوشی عمومی صورت میگیرد. در انجام عمل جراحی بینی پزشک باید حق انتخاب را جهت بیهوشی به شما بدهد ولی در شرایطی ممکن است به علت مواردی که پزشک تشخیص میدهد این اجازه به شما داده نشود و در این صورت باید دلیل واضحی برای شما داشته باشد. به طور کلی زمانی از بیهوشی موضعی استفاده میشود که بینی فرد فقط نیاز به یک تغییر کوچک داشته باشد . اگر جراحی بینی شما پیچیده و زمان آن زیاد باشد احتمالا اینکه بیهوشی عمومی برای شما توصیه شود زیاد خواهد بود.

جراحی بینی معمولا یا با بی حسی موضعی به علاوه داروهای آرام بخش و یا با بیهوشی عمومی انجام می شود. جراح شما باید در این مورد به شما یک حق انتخاب بدهد اما بعضی از شرایط ممکن است مانع انتخاب شما شود یا جراح شما ممکن است دلیل واضحی برای ترجیح خود داشته باشد. به عنوان یک قاعده ی کلی ، اگر بینی شما فقط نیاز به یک تغییر شکل کوچک دارد ، شما احتمالا می توانید بی حسی موضعی داشته باشید. اگر بینی شما نیاز به یک جراحی پیچیده تری داشته باشد شما احتمالا نیاز به بیهوشی عمومی خواهید داشت.

 

منتظر نظرات و پيشنهادات شما عزيزان هستيم

با تشکر مديريت سايت  دکتر علیرضا مفرد

 

doctormofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

شانزده + 20 =