برداشتن اسپلینت بینی | اسپلینت بینی | برداشتن اسپلینت داخل بینی | برداشتن اسپلینت خارج بینی |
11646
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11646,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,no_animation_on_touch,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

برداشتن اسپلینت بینی

برداشتن اسپلینت بینی

برداشتن اسپلینت بینی

بعد از عمل جراحی بینی برداشتن اسپلینت اهمیت بسیار ویژه ای دارد و خود بیمار نباید  اقدام به برداشتن اسپلینت کند . چون این کار موجب جابه جایی غضروف و استخوان های بینی می شود و ممکن است بیمار مجددا نیاز به جراحی بینی داشته باشد . اسپلینت کاملا از بینی در مقابل صدمات و آسیب ها مراقبت می کند و باعث کاهش ورم آن می شود . اسپلینت به مدت هفت روز بر بینی بیمار باید بماند به همین دلیل وی باید با صبوری این اسپلینت را تحمل کند .

برداشتن اسپلینت بینی

برداشتن اسپلینت بینی

روش استحمام با اسپلینت

حتما توصیه می شود شب قبل از برداشتن اسپلینت بینی به کمک یک نفر استحمام کنید چون فرد باید به آرامی سرتان را به عقب ببرد و بتواند شستشو را انجام دهد . توصیه می شود از آب ولرم استفاده کنید و می توان برای راحتی استحمام از دوش های دستی و سر شور ها کمک گرفت . بیمار باید مواظب اسپلینت باشد تا خیس نشود .

نکته ای که باید در نگهداری اسپلینت رعایت کرد استحمام می باشد  . چون اسپلینت هیچگونه خیسی نباید به خود بگیرد زیرا آویزان و شل می شود و موجب خارش می شود و در نهایت اسپلینت از روی بینی خواهد افتاد .  زمانی که اسپلینت از روی بینی می افتد فرد یک بینی بدون پانسمان را می بیند و چون اسپلینت باعث نگهداری بینی می باشد تاثیر بسزایی در نتیجه و ظاهر بینی دارد .

بعد از برداشتن اسپلینت بیمار می تواند با آب و صابون بینی خود را شستشو دهد . و حد الامکان توصیه می شود که در مقابل گرما و نور مستقیم فرد قرار نگیرد .

 اسپلینت در دو حالت مورد استفاده قرار می گیرد : اسپلینت داخلی بینی – اسپلینت خارجی بینی

اسپلینت داخلی برای اصلاح نامنظم بودن تیغه بینی استفاده می شود باعث بهتر شدن روند بهبودی به طور همزمان دیوار و استخوان های داخل بینی می شود . اسپلینت های داخلی بعد از سه الی پنج روز بعد از جراحی از داخل بینی توسط جراح بینی خارج می شود . در صورت نرم شدن و شل شدن اسپلینت حتما با پزشک خود تماس بگیرید .

اسپلینت خارجی بینی : برای بهبود و کمتر شدن ورم بینی از اسپلینت خارجی استفاده می کنند .

برخی از اقدامات دکتر علیرضا مفرد جراح بینی  عبارتست از

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراح فک و صورت

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

 

drmofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

2 + 14 =