انواع بینی های گوشتی | جراحی بینی گوشتی | جراح بینی گوشتی | جراحی بینی | جراحی بینی گوشتی |
11187
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11187,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,no_animation_on_touch,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

بینی های گوشتی

انواع بینی های گوشتی

انواع بینی های گوشتی ( بینی گوشتی )

بینی هایی با پوست ضخیم و غدد سباسه فراوان و باز بودن سوراخ های پوست در اصطلاح بینی گوشتی نامیده می شوند. در ادامه  انواع بینی های گوشتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

بینی گوشتی

 

بینی گوشتی با منافذ بزرگ غدد چربی :

اکثر بیماران یا متقاضیانی که دارای بینی گوشتی هستند در جراحی بینی آنها منافذ بزرگی دیده  می شود که غدد چربی در زیر  پوست آنها فعال  است. برای این دسته از بیماران استفاده از لیزر یا لایه برداری به همراه رژیم غذایی کم نمک توصیه خواهد شد. نکته دیگر این میباشد که بیمارانی که جهت کنترل چربی زیر پوستشان به پزشک مراجعه کرده اند و برای آنها دارو تجویز شده است لازم است عمل جراحی را تا 6 ماه پس از قطع دارو انجام دهند .

 

بینی گوشتی با غدد چربی کم کار :

در دسته دیگری از افراد غدد چربی فعالیت کم تری دارد. اما پوست بینی آنها ضخیم ، قرمز و براق می باشد . خوشبختانه عمل جراحی بینی در این گروه موفقیت آمیز است زیرا جراح در زیر پوست ضخیم بینی اسکلت محکم استخوانی ایجاد خواهد کرد و فرم دلخواه را در آن به وجود می آورد. گاهی ممکن است جراح بینی ناحیه های مرده را از بین ببرد  و پوست بینی را به غضروف نزدیک کند ،  تا از جمع آوری تراوشات  و بافت اضافی در نوک بینی جلوگیری شود.

 

نکته مثبت بینی های گوشتی:

نکته مثبتی  که میتوان درباره بینی های گوشتی به آن اشاره نمود ، پوشاندن ناهمواری های استخوانی به وسیله پوست ضخیم بینی  گوشتی می باشد . در حالی که این ناهمواری های کوچک که در بافت استخوانی بینی  به شکل استخوانی وجود دارد به این دلیل است که معمولا پوست این نوع بینی ها نازک میباشد . در آقایان که پوست ضخیم تری نسبت به خانم ها دارند عمل جراحی بینی گوشتی موفقیت کمتری دارد و در مشاوره قبل از عمل جراحی بینی به این افراد توصیه می شود انتظار بازدهی بیش از ۳۰ درصد را از عمل جراحی بینی خود نداشته باشند . بر خلاف تصور اکثر مردم بینی گوشتی دوباره به حالت اول بر نخواهد گشت . اما خوابیدن و از بین رفتن تورم بینی در این بیماران بسیار طولانی تر از بینی های استخوانی است.

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر  مفرد

 

doctormofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

چهارده − هفت =