تفاوت بینی استخوانی و گوشتی| بینی گوشتی |بینی استخوانی | اقدامات بعد از جراحی بینی
11608
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11608,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,no_animation_on_touch,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

بینی گوشتی ،پوستی ضخیم دارد ولی بینی استخوانی پوست نازکی که بیشترین ساختارش استخوانی است  در هردو بینی پوست بالای بینی نازک تراز قسمت پایین بینی است.

 به دلیل نازک بودن پوست بینی استخوانی تمام کجی و قوز بینی استخوانی قابل مشاهده بوده و این بینی ها دراثر ضربه راحت تر دچار ضربه وشکستگی می شوند.

اما در بینی های غضروفی به دلیل ضخامت پوست و غضروف های ظریفی که بینی گوشتی را شامل می شود استخوانی درآن قابل رویت نمی باشد.

لایه های بینی

  1. پوشش خارجی که از پوست اولیه عضلانی ظریف تشکیل شده است.
  2. اسکلت استخوانی غضروفی.
  3. لایه پوشاننده بینی که ازمخاط و مقداری پوست تشکیل شده.

تشخیص بینی استخوانی و گوشتی

همه افرادی که حتی متخصص نیستند می توانند به راحتی بینی گوشتی و استخوانی را از هم تشخیص دهند اما دربعضی موارد ممکن است بینی دارای پوستی نازک و سر بینی غضروفی پهن وافتاده باشد که دراین حالت بینی استخوانی تشخیص داده می شود درصورتی که  بینی استخوانی بوده است.

در بینی استخوانی دست جراح برای جراحی بینی  بازبوده و می تواند به راحتی هنرو علم خود را پیاده کند اما درعمل بینی های گوشتی تنها مراقبت های بعد از عمل در تغییرشکل و یا افتاده نشدن بینی نقش مهمی را دارا می باشد.

تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی

تنها نکته مهم درجراحی بینی گوشتی مراقبت بعداز عمل می باشد چون اگر با دقت و رعایت نکات مراقبت نشود احتمال بازگشت بینی به حالت قبل و یا افتادگی بینی وجود دارد و بعد از مدت زمان طولانی (حدودا یکسال ) برای بهبود ورم بینی و ظاهر شدن شکل و فرم طبیعی و اصلی نیاز دارد.

در بینی های استخوانی هرگونه اشتباه در جراحی به دلیل پوست بسیار نازک این نوع بینی ها مشخص می شود اما اگر پوست نرمال یا ضخیم باشد کار جراح  در این مورد راحت تر خواهد بود.معمولا جراحی در بینی هایی که استخوانی بوده و تنها مشکل قوز بینی را دارد خیلی بهتر و موفقیت آمیزتر از عملی خواهد شد که فرد بینی گوشتی بزرگی دارد.

روش جراحی بینی گوشتی و استخوانی متفاوت است یا نه ؟

در جراحی بینی گوشتی باید از حجم غضروف کاسته و در بینی های استخوانی باید از حجم استخوان کاسته شود، در عمل بینی گوشتی مهارت زیادی باید به کاررفته شود تا بیمار به نتیجه مطلوب دست یابد و توصیه ما در این زمینه تنها مشورت و سپردن عمل به دست جراحان خبره می باشد.

drmofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

14 + یک =