تکنیک های جراحی بینی | جراحی بینی باز | جراحی بینی بسته | جراح بینی | جراح فک |
11555
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11555,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

تکنیک های جراحی بینی

تکنیک های جراحی بینی

تکنیک های جراحی بینی :

جراحی بینی از نوع جراحی هایی است که هم هدف زیبایی داشته و هم می توان بسیاری از مشکلات ساختاری و بیماری های موجود را درمان کند . در این خصوص تکنیک های جراحی بینی بیمار و جراح را در دستیابی به اهداف درمانی یاری کرده و در هر شخص با توجه به وضع بینی یا وخامت بیماری ، تکنیک خاصی انتخاب می شود .

تکنیک های جراحی بینی

تکنیک های متداول :

در منابع درمانی و پزشکی در سطح جهان و طی زمان های مختلف ، راهکارهای زیادی برای جراحی بینی ارائه شده است ولی متداول ترین تکنیک های درمانی که مورد استفاده پزشکان جراح بینی قرار می گیرند عبارتند از : جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته که در این متن اصول هر یک را توضیح می دهیم .

جراحی بینی به روش باز :

از میان تکنیک های جراحی بینی ، جراحی به روش باز را تکنیکی نوین می دانند . در این روش برش جراحی در فضای بین دو سوراخ بینی و در قسمت پایینی آن زده می شود . سپس برش هایی در کناره پره های بینی انجام می شود تا پوست بینی بتوان به راحتی برداشته شده و به بالا برود . طبق نظر دکتر علیرضا مفرد جراح بینی ، فک و صورت در این روش امکان کنترل بهتر مراحل جراحی و بافت های درگیر به راحتی میسر شده و پزشک می تواند اقدامات درمانی و زیبایی را به بهترین نحو و با دقت بالا پیش ببرد . ولی پس از جراحی ممکن است حجم ورم ها و التهابات برای بیمار زیاد باشد یا دوره بهبودی طولانی مدت شود . همچنین گاه اثر برش بر روی پوست به جای می ماند که در این شرایط پس از گذشت مدتی ، آثار زخم محو شده و از بین می رود .

جراحی بینی به روش بسته :

در این تکنیک برش های جراحی از درون سوراخ های بینی زده می شود . پس از اینکه پوست بینی بالا رفت ، جراح تغییرات لازم را انجام می دهد . در این روش برش و بخیه ای بر روی پوست زده نمی شود و ورم در التهاب بیمار نیز کمتر است . از سوی دیگر معایب این روش جراحی عبارتند از : کنترل سخت اقدامات جراحی برای پزشک ، دقت و ظرافت پایین و کم بودن وسعت مشاهده . از این تکنیک برای اصلاح بخش های پایینی و نوک بینی بیشتر استفاده می شود .

سایر خدمات دکتر علیرضا مفرد :

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا مفرد متخصص جراحی فک و صورت .

drmofrad
برچسب نوشته:
بدون نظر

درج دیدگاه شما

سه × پنج =