جراحی بینی در افراد دیابتی | جراح بینی | عمل جراحی بینی |
11177
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11177,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

جراحی بینی در افراد دیابتی

جراحی بینی در افراد مبتلا به دیابت

جراحی بینی در افراد دیابتی

بیماری دیابت جزو بیماری هایی میباشد  که در سوخت و ساز گلوکز یا همان قند خون نیز اختلال ایجاد خواهد کرد. بیماری دیابت از شایع ترین بیماری های متابولیکی به حساب می آید که در این مقاله به بررسی ” جراحی بینی در افراد دیابتی ” نیز خواهیم پرداخت.

 

جراحی بینی در افراد دیابتی

 

بیماری دیابت

همانطور که گفته شد بیماری دیابت در سوخت و ساز  قند خون اختلالاتی نیز ایجاد میکند. بیماری دیابت باعث میشود بدن شخص در مقابل تولید انسولین ناتوان بماند یا  برای تولید انسولین از خود مقاومت نشان دهد . عملکرد انسولین جهت پایین آوردن قند خون نیز میباشد. در نتیجه زمانی که بدن در مقابل تولید انسولین ناتوان بماند ، انسولنین تولید شده نسبت به عملکرد اصلی خود ضعیف تر شده و از عملکرد خود خارج خواهد شد.

 

بیماری دیابت به دو دسته تقسیم میشود:

1-دیابت نوع اول         2- دیابت نوع دوم

دیابت نوع اول :  این نوع دیابت  ۵ الی ۱۰ در صد تمام بیماران دیابتی را شامل میشود . این بیماری قطعا به صورت ارثی میباشد و زمان وقوع آن در شخص معمولا قبل از 30 سالگی خواهد بود. در نوع اول دیابت ، سلولهای بتا  موجود در پانکراس تخریب خواهند شد و در فرآیند تولید انسولین اختلال به وجود خواهد آمد.در اثر این تخریب سلولهای بتا بیماران دیابتی از نول اول مجبور به استفاده از انسولین به شکل وابسته خواهند شد.

دیابت نوع دوم : 90 تا 95 درصد کل بیماران دیابتی را بیماران دیابتی نوع دوم شامل میشوند ، بدن شخص در برابر عملکرد انسولین از خود مقاومت نشان خواهد داد. در بیماری دیابت نوع دوم بدن شخص نیز تولید انسولین انجام می دهد اما سلول های گیرنده شخص از ورود انسولین به سلولها جلوگیری می کند و دچار اختلال در این روند طبیعی خواهند کرد.

 

جراحی بینی در افراد مبتلا به بیماری دیابتی

از مسائل مهمی که در جراحی بینی حائذ اهمیت میباشد ، میزان قند خون است. به همین علت پس از عمل جراحی بینی برای بیماران دیابتی امکان دارد مشکلاتی به وجود بیاید که دلیلی میشود تا از انجام این عمل ترس و هراس داشته باشند. و در این بین این سوال پیش می آید که آیا بیماران دیابتی میتوانند عمل جراحی بینی را انجام دهند؟

 

در صورت رعایت کردن موارد زیر افراد دیابتی می توانند جراحی بینی را انجام دهند:

بیماران قبل از اقدام به جراحی بینی باید پزشک جراح بینی خود را از هرگونه سابقه بیماری آگاه سازند.

با انجام دادن آزمایش های لازم میزان قند خون خود را مشخص کنند.  در صورت بالا بودن میزان قند خون اقدامات لازم جهت کاهش انجام گیرد.

قند خون باید در حدود ۱۵۰ یا کمتر باشد که در این صورت می توان بدون مواجهه با مشکل عمل جراحی بینی انجام شود.

 

منتظر نظرات و پيشنهادات شما عزيزان هستيم

 با تشکر مديريت سايت  دکتر علیرضا مفرد

جراحی بینی در افراد مبتلا به دیابت
doctormofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

19 − دوازده =