جراح بینی | جراحی بینی | ترمیم بینی | رفع دفورمیته بینی | اصلاح شکل بینی | جراحی ثانویه بینی
11395
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11395,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

درمان انواع نافرمی و بدشکلی های بینی

جراحی بینی

درمان انواع نافرمی و بدشکلی های بینی:

فرم زین اسبی:

در این شکل ، بخش پشتی بینی حالت تورفته به خود گرفته و همانند زین اسب می شود این امر به خاطر ضعف جراحی بینی قبلی حادث شده و درمان آن با پیوند غضروف یا گرافت از سایر نواحی بدن امکان پذیر است.

کج شدن بینی:

این مشکل بنا به دلایل متفاوتی بروز می کند: گاه امکان دارد تیغه میانی بینی کامل اصلاح نشده باشد و گاهی ممکن است طی جراحی بینی قبلی ، استخوان به درستی شکسته نشده باشد و شاهد انحراف یا قوز استخوان بینی هستیم و در این مورد بیمار دچار مشکلات تنفسی می شود. در تمامی این حالات جراحی ترمیمی می تواند مشکلات فرمی را برطرف نموده و تیغه بینی یا استخوان آن را  اصلاح کند.

جراحی بینی

شکل منقار:

در این فرم بخش فوقانی نوک بینی حجیم می شود و در نتیجه سر بینی افتاده تر به نظر می رسد بدین ترتیب بینی دارای قوز پایین شده و فرم بینی از زاویه نیم رخ و سه رخ همانند منقار پرندگان می شود. درمان این بدشکلی با برداشتن و خارج نمودن غضروف های اضافی امکان پذیر است.

عدم تقارن پره ها و یا سوراخ های بینی:

گاه در این مورد شاهد فرورفتگی پره های بینی هستیم که طبق مقاله های پیشین، درمان این دفورمیته با برطرف نمودن ضعف غضروف پره ها میسر بوده و در صورت لزوم از سایر نواحی بدن گرافت برداشت می شود.

در برخی موارد بخش وسطی دو سوراخ به سمت پایین کشیده می شود این عارضه به دلیل ضعف پایه بینی است که با قوت بخشی پزشک جراح بینی به پایه آن این مشکل نیز مرتفع می شود.

اگر حالت پره ها به سمت بالا تمایل داشته باشد جراح بینی می تواند با پیوند غضروف و پوست اضافه، این عارضه را درمان کرده و به وضعیت سوراخ های ناهماهنگ بهبودی بخشد ولی برطرف نمودن مشکل سوراخ های کوچک بسیار سخت است و گاه نیاز به جراحی های پی در پی می باشد.

کوتاهی بینی:

چنانچه در جراحی بینی سر و نوک بینی بیش از حد بالا کشیده شده باشد، فرم بینی فرد کوتاه به نظر می رسد و برای درمان آن لازم است پیوند های غضرفی به دفعات انجام شود همچنین سختی این ترمیم در کمبود پوست و نیاز جراح به کشیدن آن است.

برجستگی نوک بینی یا نوک تیزی آن :

در این حالت، ممکن است در جراحی قبلی، غضروف های اضافی نوک بینی باقی مانده باشند و پل بینی ناهمواری واضحی را نمایان سازد گاه ممکن است جراح قبلی غضروف اضافه در این بخش کار گذاشته باشد و یا در مواقعی، مراقبت های نادرست شخص بیمار منجر به پیدایش چنین دفورمیته ای شده باشد به هر حال برای اصلاح این فرم نیز پزشک جراح بینی می تواند بافت های اضافه را برداشته و تراش دهد تا پل بینی حالت متعادل تری داشته باشد.

drmofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

14 − 10 =