فرورفتگی پره های بینی | رفع فرورفتگی پره های بینی | جراحی ترمیم بینی | عمل بینی | اصلاح فرم
11381
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11381,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,no_animation_on_touch,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

رفع تورفتگی پره های بینی:

تورفتگی پره های بینی

رفع تورفتگی پره های بینی در جراحی بینی ثانویه:

در بعضی موارد مشکل فرو رفتگی پره های بینی ناشی از ناهنجاری های مادرزادی است اما در اکثر قریب به اتفاق بیماران، پره های بینی در اثر جراحی قبلی دچار فرو رفتگی شده اند به این شکل که پزشک جراح بینی طی جراحی اولیه، اقدام به برداشت زیاد بافت های غضروفی پره ها نموده و گاه به جهت کاستن از پهنای بینی بیمار، پره ها را به هم نزدیک کرده است. این اقدامات علاوه بر ایجاد ظاهر نامطلوب برای بینی، گاه موجب بروز مشکل در تنفس و عمل دم و بازدم می شود.

 

تورفتگی پره های بینی

تو رفتگی پره های بینی:

دریچه خارجی بینی در عمل جراحی بینی ترمیمی از اهمیت بالایی برخوردار است، و مانند تیغه میانی بینی، در عمل رینوپلاستی مورد توجه قرار میگیرد؛ چنانچه دریچه خارجی در اثر جراحی قبلی دچار تغییراتی شده باشد ممکن است شاهد تورفتگی یا فرورفتگی پره های بینی باشیم .

همان طور که مشخص است، دریچه خارجی در بخش خارجی بینی جای دارد و در حالت عادی دریچه داخلی تا حدودی از دید و دسترسی پزشک جراح بینی مصون است. به این ترتیب معاینه و ارزیابی دریچه خارجی آسان تر از دریچه داخلی است ؛ دریچه خارجی جلوتر و دریچه داخلی دورتر می باشد.  دریچه خارجی متشکل است از غضروف های نوک بینی و سوراخ های بینی و انسداد این عضوها، باعث گرفتگی و انسداد کل بینی خواهد شد گرفتگی دریچه خارجی می تواند به علت انحراف و کج شدن بخش زیرین غضروف وسط بینی باشد یا گاهی پایین رفتن غضروف های کناری پایینی عامل این اختلال است. انسداد دریچه خارجی در مورد بینی های کشیده و دراز شایع تر بوده و قابل درمان است.

 

فرورفتگی پره های بینی

 

مهم ترین علت فرو رفتن پره های بینی در دریچه خارجی، شکل غیر عادی غضروف ها و عدم حمایت آنها می باشد. همان طور که پیش تر گفته شد این مسئله به علل مادرزادی و یا آسیب های جراحی واقع می گردد. در صورت بروز ضعف در دریچه خارجی، حین عمل تنفس فرد، سوراخ ها فرم مقعر به خود گرفته و به درون کشیده می شوند.

 

طی عمل جراحی بینی فرو رفتن پره های آن یا ضعف در قسمت دریچه خارجی بینی را می شود با کمک گرافت برطرف نمود و با قوت دادن به اجزای دریچه خارجی به کمک غضروف های تیغه میانی بینی تا حد زیادی از فرورفتگی پره ها کاسته می گردد.

در بعضی حالات، غضروف های تیغه میانی کافی نبوده و بنا بر صلاحدید پزشک جراح بینی لازم است، از بخش های دیگر بدن گرافت تهیه شود به این ترتیب پزشک با استخراج گرافت ها از گوش و یا دنده فرد، اقدام به ترمیم و بازسازی بینی می نماید.

drmofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

18 − 16 =