روش جراحی بینی باز و بسته | روش جراحی بینی باز | روش جراحی بینی بسته
11587
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11587,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

روش جراحی بینی باز و بسته

روش جراحی بینی باز و بسته

روش جراحی بینی باز و بسته

امروزه جراحی بینی از پرطرفدارترین جراحی زیبایی در کشور ما ایران به شمار می رود. انتخاب جراح بینی در نتیجه جراحی بینی فرد تاثیر بسزایی دارد. به طور کلی دو روش جهت جراحی بینی استفاده می شود که این دو روش شامل جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته می باشد. نقش جراح بینی در انتخاب کردن روش مناسب جهت بینی هر فردی بسیار مهم است. در این مقاله توضیحاتی در رابطه با روش جراحی بینی باز و بسته و تفاوت و مزایای این دو روش می پردازیم.

روش جراحی بینی باز و بسته

روش های جراحی بینی

روش جراحی بینی باز یا OPEN

در روش جراحی بینی بسته، برش ها در ناحیه کلوملا یعنی ما بین سوراخ های بینی، زده می شود. در این روش جراح، پوست بینی را از اسکلت بینی جدا می نماید و بلند می کند و در این حالت دید کامل و مستقیمی نسبت به آناتومی بینی دارد.

با استفاده از روش جراحی بینی باز امکان اصلاحاتی نظیر جاگذاری و تثبیت پیوندهای غضروفی و اصلاح غیر قرینگی ها و مخصوصا اصلاح نوک بینی بهتر فراهم می شود.

 

روش جراحی بینی بسته یا DCLOSE

در این روش جراحی، جراح بینی برشها را در داخل بینی ایجاد می نماید سپس پوست با استفاده از ابزاری مخصوص بالا نگه داشته می شود و در این حالت جراح اصلاحات لازم را انجام می دهد. در این روش دید جراح کم است.

جراح زیبایی بینی با استفاده از این روش توسط ایجاد برش های داخلی، غضروف های نوک بینی اصلاح می شود. به طور کلی از روش جراحی بسته بیشتر برای افرادی که بینی آن ها نیاز به تغییرات خاصی ندارد و قوز کوچکی دارند مناسب می باشد.

 

نکته: برشی که در پره های بینی جهت کوچک کردن پره های بینی زده می شود، هیچ ارتباطی به انتخاب این دو روش ندارد. در صورتی که فرد دارای پره های بینی بزرگی باشد، در هر دو روش باید برشی در این ناحیه ایجاد شود و هیچ  گونه ارتباطی با برش ناحیه کلوملا ندارد.

 

تفاوت بین روش جراحی بینی باز و بسته

با توجه به توضیحات داده شد، تفاوت بین این دو روش در این است که در جراحی بینی بسته دوره نقاهت فرد کوتاه تر است. مدت زمان جراحی در روش بسته کم تر است. جای برش و بخیه در این روش جراحی روی پوست دیده نمی شود. در روش باز نیز دید پزشک بهتر است و جراح قدرت مانور بیشتری دارد. اما به طور کلی تفاوت عمده و اصلی بین روش جراحی بینی باز و بسته ، نوع ایجاد برش در این دو روش می باشد.

جراح با بررسی کلی بینی هر فردی تشخیص می دهد که از کدام روش جهت جراحی بینی فرد استفاده نماید، تا بهترین نتیجه را از جراحی برای بیمار رقم بزند. البته اکثر جراحان به دلیل دید و تسلط بیشر، روش جراحی بینی باز را انتخاب می نمایند ، تا احتمال خطا را به حداقل برسانند. در برخی از مواقع نظیر تصادفات و جراحی انحراف بینی، جراح  مجبور به انتخاب روش باز است. زیرا در این روش دید بهتری دارد و می تواند عیوب را با دقت بیشتری رفع نماید.

 

سایر خدمات دکتر علیرضا مفرد :

 

راه های ارتباطی دکتر حلاج مفرد

متخصص جراحی بینی ، جراح فک و صورت

کانال تلگرام دکتر حلاج مفرد: drh_mofrad

اینستاگرام دکتر حلاج مفرد: dr_alirezamofrad

شماره های تماس:  02188194642 – 091288195131

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

 

drmofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

4 × 4 =