سرفه و عطسه بعد از جراحی بینی | آبریزش بینی بعد از جراحی | عطسه بعد از جراحی | گرفتگی بینی بعد از جراحی
11167
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11167,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,no_animation_on_touch,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

سرفه و عطسه بعد از جراحی بینی

سرفه و عطسه بعد از جراحی بینی

سرفه و عطسه بعد از جراحی بینی 

اشخاصی که تصمیم به انجام عمل بینی خواهند گرفت ، قبل از عمل دچار ترس و اضطراب میشوند. به علاوه سوالات متعددی برای آنها پیش خواهد آمد ، از جمله این سوال که آیا بعد از جراحی بینی ، عطسه و سرفه بر روی بینی آنها تاثیرات بدی خواهد گذاشت یا خیر؟ در این مقاله به موضوع ” سرفه و عطسه بعد از جراحی بینی ” نیز خواهیم پرداخت.

 

سرفه و عطسه بعد از جراحی بینی

دلیل عطسه کردن:

نظرها از گذشته در مورد عطسه بر این اساس بوده است که عطسه نوعی رفلکس یا واکنش میباشد. زمانیکه که تحریک کننده هایی مانند: گرد و غبار ، گرده گل ، میکروب ها ، شوره بدن حیوانات و یا آلاینده ها به داخل محوطه بینی نفوذ می کنند ، مغز انسان جهت خلاص شدن از شر این تحریک کننده ها یک نوع سیگنال ارسال می کند. این سیگنال باعث میشود از شما درخواست کشیدن یک نفس عمیق را بکند که این عمل در ریه ها اتفاق خواهد افتاد. در نتیجه عضلات قفسه سینه سفت خواهد شد و تحت فشار قرار خواهد گرفت. زبان بر سقف دهان فشار وارد می کند و نفس شما را وادار به بیرون آمدن از سمت بینی خواهد کرد که نتیجه اینها عطسه کردن میباشد.

 

دلیل اصلی نگرانی ها بعد از جراحی بینی

عده ای در اطراف خود افرادی را مشاهده میکنند که عمل جراحی بینی را انجام داده و دچار مشکلات جبران ناپذیری شده اند، به همین دلیل بر اساس اطلاعات نادرستی که دریافت میکنند  دچار ترس و ابهاماتی در مورد عمل جراحی بینی خواهند شد. از این رو نگرانی هایی مانند:عطسه و سرفه ، فصول سرد سال ، استفاده از عینک و موارد دیگر برای شخص به سوالاتی گنگ و بدون جواب تبدیل  خواهد شد و در مواقعی احتمال منصرف شدن فرد از انجام عمل را به همراه خواهد داشت.

اما با مطالعه تحقیقات و مراجعه به پزشک متخصص جراح بینی  تمامی این سوالات برطرف خواهد شد. با توجه به موضوع این مقاله” سرفه و عطسه بعد از جراحی بینی ”  به استناد تحقیقات انجام شده و نظرات جراحان متخصص بینی می توان گفت عطسه و سرفه تاثیر چندانی بر روی نتیجه عمل بینی نخواهد داشت و جای هیچ نگرانی نخواهد بود.

 

منتظر نظرات و پيشنهادات شما عزيزان هستيم

 با تشکر مديريت سايت دکتر علیرضا مفرد

 

doctormofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

1 × پنج =