سوالات متداول درباره ی جراحی فک | هزینه جراحی فک | فیلم جراحی فک | خاطرات جراحی فک
11604
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11604,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,no_animation_on_touch,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

سوالات متداول درباره ی جراحی فک

 

سوالات متداول درباره ی جراحی فک

 

بعد از جراحی فک چه تغذیه ای مناسب است؟

فک یکی از مهمترین  اجزای صورت برای جویدن غذا می باشد و افراد باید تا 2 ماه بعد از جراحی از غذاهای جویدنی خودداری کنند بهتر است در این مدت از غذاهای نرم استفاده شود طبق صحبت های دکتر مفرد مصرف غذاهای جویدنی ممنوعیت دارد زیرا انجام این کار باعث جوش نخوردن استخوان ها و بازگشت نتیجه جراحی به حالت اولیه می شود.و ترمیم کامل استخوان زمان بر می باشد.

زمان عمل فک چقدر می باشد؟

مدت زمان جراحی فک به طور مشخص نمی توان اعلام کرد ولی معمولاً جراحی فک بین 1 تا 2 ساعت زمان می برد و در صورتی که هر دو فک باشد تا 6 ساعت به طول می انجامد نکته دیگر بعد از جراحی فک بستری شدن می باشد که در این مواقع همراه بیمار الزامی است زیرا امکان دارد فرد تا دو روز بستری باشد.

آیا جای زخم روی صورت باقی می ماند؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد که جراحی فک یا چانه انجام می دهند این است که آیا بعد از جراحی جای زخم روی صورت باقی می ماند در پاسخ به این سوال باید گفت خیر زیرا برای جراحی فک یا چانه تمام بریدگی ها از داخل می باشد و هیچ گونه اثری برجای نخواهد ماند.

از چه سنی می توان جراحی فک انجام داد ؟

معمولاً جراحی استخوان بین 18 تا 20 سال صورت می گیرد واز آنجا که اغلب جراحی ها علاوه بر درمان جنبه ی زیبایی هم دارد بیشتر افراد در سنین جوانی برای درمان اقدام می کنند.البته افراد میانسال هم برای انجام درمان  پروتزی نیاز باشد.

آیا جراحی فک عوارض دارد ؟

امکان این که هر جراحی عوارض داشته باشد وجود دارد و اگر جراحی را زیر نظر متخصص جراح فک وصورت انجام دهید می توانید عوارض را به حداقل برسانید.

آیا جراحی فک با درد همراه است ؟

بعد از جراحی فک درد وجود دارد که با مصرف یک سری مسکن های تجویز شده توسط پزشک به حداقل می رسد همچنین تورم هایی که با گذشت زما ن بهبود می یابد .این نکته را در نظر بگیرید که بعد از جراحی فک دچار محدودیت هایی چون حرف زدن،خوردن و …. خواهید شد.

دوره نقاهت بعد از جراحی فک به چه صورت می باشد؟

اغلب دوره ی نقاهت بین 6 تا 8 هفته در نظر گرفته می شود و از هفته ی دوم می توانید  به کارهای روزمره ادامه دهید.

drmofrad
2 دیدگاه ها
  • Assef

    سلام من یه سالی میشه که دچار یه بیماری فکی هستم که تا حالا هیچ دکتر نرفتم براش و تازه پانزده سالم شده بیاری من این است که دوتا غدد بغل فک پایینم یا همون زیر گوشم در اومده بود که الان دیگه خیلی بزرگ شده با یکم درد هم بعضی موقع ها همراه است میخوام بدونم الان اگه برم دکتر میشه کاریش کرد ؟ فکر هم میکنم اسم بیماری اوریون باشه

    دسامبر 9, 2017 پاسخ دادن

درج دیدگاه شما

پنج − سه =