عمل جلو آوردن چانه | عمل جلو آوردن چانه چیست
11501
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11501,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,no_animation_on_touch,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

عمل جلو آوردن چانه

عمل جلو آوردن چانه

عمل جلو آوردن چانه

عمل جلو آوردن چانه یکی از عمل هایی است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در چهره شما داشته باشد. عقب بودن چانه با داشتن تاثیر منفی بر روی چهره شما باعث می شود که شما چهره ای ترسو ، ضعیف و گنگ داشته باشید و اصلاح این حالت می تواند اعتماد بنفس شما را افزایش دهد. برای افردی که چانه آن ها عقب تر است و اصطلاحا چانه ضعیف دارند ، عمل پروتز جلو آوردن چانه توصیه می شود که در این عمل جراحی یک پروتز با ابعاد کاملا محاسبه شده در جلو استخوان فک پایینی قرار داده شده و باعث قوی تر شدن و برجسته تر شدن استخون چانه می شود.

 

مراقبت های قبل از عمل جلو آوردن چانه

بیمار باید برای 10 روز قبل از عمل جلو آوردن چانه، از مصرف ویتامین E ، آسپرین و سایر مسکن ها خودداری نماید. در صورت نیاز شدید به مسکن مصرف استامینوفن به مقدار کم بلامانع است. در صورت مصرف سیگار و دخانیات مانند قلیان بیمار باید 4 هفته قبل از عمل جراحی مصرف آن را قطع نماید. سیگار خطر اختلالات عمل را افزایش داده و روند بهبودی زخم ها را کند می کند. همچنین مصرف الکل تا 2 ماه قبل از عمل جراحی باید متوقف شود. بیمار باید از 8 ساعت قبل از عمل جراحی خودن و آشامیدن خود داری نماید.

 

عمل جلو آوردن چانه

 

روند عمل جلو آوردن چانه

این عمل جراحی می تواند به صورت مجزا و یا همراه با دیگر عمل های جراحی فک انجام پذیرد. در این جراحی بیشتر از بیهوشی عمومی استفاده می شود. پروتز از طریق برش کوچکی که در داخل دهان و یا گاها در چانه ایجاد می شود ، در محل مناسب خود قرار گرفته وثابت می شود. مدت زمان لازم برای این جراحی حدودا 30 دقیقه است. در پایان عمل جراحی در اطراف چانه چسب های ضد حساسیت استفاده می شود که نیاز به تعویض نداشته و بعد از یک هفته برداشته می شود. در صورتی که برش داخل دهان باشد ، بخیه ها نیاز به کشیدن ندارند و اثری هم از محل بخیه ها در صورت بیمار مشاهده نمی شود.

بعد از عمل جلو آوردن چانه شما باید یک هفته درمنزل استراحت نموده و بعد از طی شدن این مدت می توانید به کار های روزمره خود مشغول شوید. لازم است که طبق یک برنامه منظم در زمان های یک هفته ، دو هفته، یک ماه، سه ماه، شش ماه و یک سال بعد از عمل جراحی جلو آوردن چانه به ویزیت پزشک خود بروید. عمل جراحی جلو آوردن چانه ، عمل درد آوری نبوده و هیچ یک از بیماران این عمل را تجربه درد آوری ندانسته اند. تنها یک احساس سفتی و پُری بعد از عمل وجود دارد که طبیعی است. درد جزئی و سوزش پس از عمل نیز می تواند با مسکن کنترل شود.

 

 

با تشکر، مدیریت سایت دکتر  مفرد ، جراح زیبایی بینی و صورت

drmofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

پنج + پانزده =