لیفت گردن | انواع لیفت گردن | لیفت گردن و صورت
11581
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11581,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
لیفت-گردن

لیفت گردن

یکی از مسائلی که بر زیبایی شخص تاثیر می گذارد افتادگی و شل شدن پوست گردن می باشد. این امر بخصوص در افراد با افزایش سن محسوس تر می شود. افتادگی پوست گردن برای خانم ها بیشتر از مردان نگران کننده است و نمی توان ان را از دید دیگران پنهان کرد. علاوه بر این داشتن گردن زیبا به فرد جذابیت و زیبایی خاصی می بخشد. امروزه با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی روش های نوینی برای رفع این مشکل به وجود آمده است. با روش لیفت یا لیفتینگ گردن توسط جراح فک و صورت می توان افتادگی و شل بودن پوست گردن را از بین برد.

لیفت-گردن

لیفت-گردن

علل افتادگی پوست گردن

  1. تجمیع بافتهای چربی در گردن :

یکی از عواملی که باعث تجمیع چربی در قسمت گردن می شود، افزایش سن می باشد. این موضوع باعث عدم تناسب با چهره بوده و بدفرم شدن گردن می شود. یکی دیگر از علتهای افتادگی پوست گردن چاقی می باشد.

  1. شل شدن عضلات :

شل شدن عضلات یکی دیگر از علتهای افتادگی پوست گردن می باشد. برای ایجاد زاویه و استحکام گردن عضله ای به نام پلاتیسما در گردن وجود دارد. شکل این عضله صاف و پهن بوده و بر اثر گذشت زمان مقاومت خود را به تدریج از دست داده و شل می شود . در مواردی در گردن افرادی که دارای سنین بالا می باشند خطهای نوار مانندی دیده می شود این بدان دلیل می باشد که کناره های این عضله جدا شده و به سمت مرکز عضله منحرف می شود.

  1. شل شدن پوست :

در طی فرآیند افزایش سن تغییراتی در پوست بدن اتفاق می افتد این تغییرات در قسمتهایی که در دید دیگران می باشد مانند گردن محسوس تر می باشد. برای این مشکل می توان از لیفت گردن برای زیبایی استفاده کرد.

تکنیک های لیفت گردن

  1. استفاده از تزریق

در برخی موارد افراد تمایل به استفاده از روش ها کم خطرتری دارند که در این صورت استفاده از تزریقاتی برای از بین بردن شلی و افتادگی پوست در گردن پیشنهاد می شود. دوام این روش نسبت به جراحی کم تر بوده و حداکثر تا 4 ماه اثرات آن وجود دارد. کسانی می توانند از این روش استفاده کنند که دارای پوست محکم و ضخیمی داشته باشند. برای افزایش ماندگاری اثرات تزریق در گردن می توان از کرم های مخصوص و امواج نوری استفاده کرد.

  1. هایفوتراپی

روشی که برای کشیدن پوست در ناحیه گردن و زیر چانه استفاده می شود روش هایفوتراپی می باشد. در پوست بافت هایی به نام کلاژن در لایه های زیرین پوست وجود دارد که وقتی رشد آنها متوقف یا ضعیف شود باعث افتادگی و شل شدن بافتهای خارجی پوست می شود . در روش هایفوتراپی  با استفاده از امواج اولتر اسوند، تقویت کلاژن های پوست صورت می گیرد. از مزایای این روش اینست که پزشک قبل از انجام هایفوتراپی تصاویری از قسمتهای مختلف ناحیه گردن را می تواند مشاهده کند و بافتهایی که آسیب پذیر بوده را مشاهده کرده و در طی انجام این روش به ان ها آسیبی وارد نکند.

سایر خدمات دکتر علیرضا مفرد :

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا مفرد متخصص جراحی فک و صورت .

 

drmofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

3 × 2 =