مراقبت از بینی در دراز مدت | ماه های بعد از جراحی بینی | مراقبت از بینی عمل شده | عینک بعد از جراحی بینی |
11564
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11564,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

مراقبت از بینی در دراز مدت

مراقبت از بینی در دراز مدت

مراقبت از بینی در دراز مدت

با پایان یافتن جراحی و مرخص شدن بیمار از بیمارستان ، همه جیز تمام نمی شود . بلکه این زمان آغاز مراقبت های ویژه و اقدامات حمایتی برای حفظ ساختار جدید است تا شرایط پایدار حاصل شود . علاوه بر اقدامات اولیه و رسیدن به حالت نرمال ، لازم است مراقبت از بینی در دراز مدت نیز انجام شود و تا ماه ها پس از جراحی ادامه یابد . تا هیچ گونه خطری ساختار جدید بینی را تهدید نکند . به این ترتیب طبق نظر دکتر علیرضا مفرد رعایت محدودیت ها و اقدامات مراقبتی پس از جراحی تا مدتی لازم و ضروری است . در ادامه مراقبت های طولانی مدت را بررسی کرده و نقش بیمار را در موفقیت نتیجه جراحی می سنجیم .

مراقبت از بینی در دراز مدت

2 ماه ابتدایی

توصیه می شود در 2 ماهه ابتدایی پس از جراحی بینی به شکل طاقباز بخوابید . به این منظور از سه بالش برای خواب استفاده نمایید یکی از در زیر سر گذاشته و دوتای دیگر را در سمت چپ و راست سر خود قرار دهید . پس از گذشت چندین روز به چنین وضعی عادت می کنید و خود به خود طاقباز می خوابید .

همچنین در 2 ماه ابتدایی پس از جراحی توصیه می شود از خندیدن زیاد و حرکاتی که موجب کشش عضلات صورت می شود ، خودداری کنید . به این ترتیب در زمان خنده گونه های خود را با دست نگه دارید . فین کردن با شدت و پاک کردن بینی با هر وسیله ای ممنوع است در این بازه زمانی از فرو بردن گوش پاک کن در بینی خودداری نمایید و بینی را با سرم شستشو پاکسازی کنید .

3 ماهه ابتدایی

یکی از اقدامات مراقبت از بینی در دراز مدت اینست که تا 3 ماه بعد از عمل از هر اقدامی که باعث تجمع خون در صورت می شود ، خودداری نمایید . به این معنا که خم شدن طولانی ، بلند کردن اجسام سنگین ، آفتاب گرفتن و . . . محدود شوند .

تغذیه

رعایت تغذیه مناسب و طبق دستور پزشک در مراقبت از بینی در دراز مدت موثر است از مصرف خوراکی های شور ، صنعتی و فست فود تا 3 ماه اجتناب کنید تا ورم ها و التهابات درونی فروکش کنند .

عینک زدن

4 الی 6 ماه پس از جراحی عینک زدن ممنوع است و پس از این مدت تا 1 سال از عینک های سبک کمک بگیرید .

سایر خدمات دکتر علیرضا مفرد :

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا مفرد متخصص جراحی فک و صورت .

drmofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

19 − 5 =