ویژگی بینی استاندارد | بینی استاندارد | نمای نیمرخ بینی زیبا | نمای زیر بینی زیبا |
11170
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11170,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

ویژگی بینی استاندارد

ویژگی بینی استاندارد

ویژگی بینی استاندارد چیست ؟

روش های استاندارد جهانی وجود دارد که جهت ارزیابی و تناسب بینی با دیگر اجزای صورت  مورد استفاده قرار میگیرد. البته ناگفته نماند که زیبایی یک معیار نسبی میباشد و سلیقه و معیارهای شخصی هر فردی متفاوت است. در این مقاله بر اساس این استانداردها توضیحاتی برای ” ویژگی بینی استاندارد ” خواهیم داد.

 

ویژگی بینی استاندارد

 

نمای تمام رخ یک بینی زیبا :

هرگاه بخواهیم ویژگی بینی استاندارد  را بدانیم باید یک بینی  را از نمای تمام رخ بررسی و مورد تجزیه و تحلیل قراردهیم ابتدا باید صورت را به 5 قسمت مساوی تقسیم کرده و یک پنجم صورت را به پهنای بینی اختصاص دهیم . اگر بینی در یک پنجم میانی صورتتان قرار گرفت میتوان گفت بینی شما از نظر پهنا از سایز مناسبی برخوردار است. روش دیگری جهت بررسی وجود دارد که از گوشه داخلی چشم دو خط فرضی و عمودی رسم میکنیم که پهنای بینی باید بین این دو خط فرضی قرار گیرد در این صورت بینی شما مناسب میباشد .

از ویژگی بینی استاندارد این است که ارتفاع بینی در نمای نیم رخ باید برابر با پهنای بینی باشد . ارتفاع بینی به فاصله نوک بینی تا صورت گفته خواهد شد .

 

نمای نیمرخ یک بینی زیبا :

زمانیکه یک خط فرضی به سمت نوک بینی رسم کنید و خط دیگر را از نوک بینی به آن متصل نماید ، زاویه به دست آمده حاصل از بر خورد این دو خط باید بین 30 تا 45 درجه باشد. به علاوه زاویه ای که بینی با صورت می سازد اگر بین ۳۰ تا۴۰ درجه باشد مناسب است و در ایده آل ترین حالت این زاویه به ۳۶ درجه نزدیک میباشد.

برای یک بینی زیبا زاویه بین بینی و لب ها در خانم ها باید ما بین ۹۵ تا ۱۰۵ درجه و برای آقایان بین ۹۰ تا ۹۵ درجه باشد .

زاویه ای که پیشانی با بینی می سازد باید بین ۱۱۵ تا ۱۳۵ درجه باشد .

 

خصوصیات یک بینی زیبا از نمای زیر :

بینی از نمای زیر باید به شکل مثلث به نظر برسد ، اگر ارتفاع این مثلث را به سه قسمت مساوی تقسیم کنیم ، سوراخ های بینی باید دو سوم اولیه را تشکیل دهند.

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر علیرضا مفرد

 

doctormofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

5 × چهار =