چسب بینی | چسب زدن به بینی بعد از جراحی بینی | چسب بینی پس از عمل | چسب زدن به بینی
11377
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11377,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,no_animation_on_touch,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
چسب بینی

چسب بینی:

از جمله مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی چسب زدن به بینی است این کار موجب کمک به بهبود سریع تر بیمار و ایده آل شدن نتیجه جراحی می شود این امر برای کسانی که جنس بینی شان پیش از عمل گوشتی بوده و پوست ضخیم تری داشته اند مهم تر و کاربردی تر است چراکه پوست ایشان، بیش از بقیه مستعد وقوع اسکار و گوشت اضافه بوده به این ترتیب استفاده از چسب بینی در دوره بهبودی به شکل مناسب و موثر، موجب جلوگیری از آسیب های دوره نقاهت خواهد شد.

در کل تمامی بیماران با هر نوع پوستی پس از جراحی لازم است از این چسب ها استفاده کرده تا منتظر وقوع نتایج مورد انتظارشان باشند.

چسب بینی

کارآیی چسب بینی:

چسب زدن پس از جراحی بینی دو کاربرد مهم دارد :

1- کاهش ورم و التهاب: به این معنی که چسب ها با اعمال فشار به پوست از ایجاد ورم و جمع شدن آب اضافه یا پلاسما در زیر پوست جلوگیری می کند.

2 – جایگیری ایده آل پوست و اتصال آن با بافت زیرین: بعد از جراحی بینی، پوست بینی از بافت های غضروفی و استخوانی زیرین جدا شده و کمترین اتصال را با آنها دارد با استفاده از چسب بینی ، پوست تحت فشار ملایمی روی استخوان ها و غضروف های تراش خورده قرار گرفته و به مرور زمان با آنها پیوند ایجاد می کند.

 

مدت زمان استفاده از چسب بینی:

طبق توصیه جراح بینی ، در هفته های ابتدایی بعد از جراحی تا یک ماه باید از چسب بینی به صورت اصولی و مناسب استفاده نمود و پس از این مدت زمان بهتر است شب ها هنگام خواب تا مدت دو ماه ادامه یابد.

ذکر این نکته ضروری است که رسیدن به نتایج مطلوب و مورد انتظار و مشاهده شکل نهایی بینی بعد از 10 تا 12ماه امکان پذیر است.

 

 

پاکسازی پوست پیش از چسب زدن به بینی:

این امر برای حفظ بهداشت و زیبایی پوست سطح بینی بسیار مهم است و اغلب از جانب بیماران بی اهمیت انگاشته می شود. لازم است پوست بینی و گونه های خود را کاملا تمیز کنید با کمک آب و صابون سطح پوست را شسته و بعد از آن با یک پنبه آغشته به الکل به آرامی اقدام به پاکسازی نمایید تا سلول های مرده، چربی های جمع شده و پوست های اضافی رفع شوند؛ باقی ماندن این اجزا در زیر چسب به مدت زیاد باعث بروز مشکلات و آلرژی های پوستی و جوش های سر سیاه و بد ترکیب خواهد شد.

توصیه های جراح بینی:

پس از پاک سازی پوست خود طبق نظر و توصیه جراح بینی و نوع بینی تان اقدام به نصب چسب ها کنید و برای برداشتن آنها بهتر است چسب ها با آب ضعیف گردند تا به راحتی کنده شده و آسیبی به پوست وارد نشود .

اخطار: هرگز سر چسب را با زاویه عمود بر پوست نکشید؛ لازم است هنگام جداسازی چسب ها زاویه برداشت آن ها با سطح پوست افقی باشد و با دست دیگر پوست بینی را نگه دارید.

مناسب ترین نوع چسب:

بهترین و مناسب ترین چسب بینی برای دوره بهبود پس از جراحی بینی ، چسب های طبی کاغذی با سایز ½ اینچ است. اکثر جراحان بینی مارک 3M را به بیماران خود پیشنهاد می کنند با این حال انواع دیگر چسب ها که دارای منفذ و بافت مناسب بوده و ضد حساسیت می باشند نیز برای این کار مناسبند.

drmofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

18 − دو =