چسب زدن بعد از جراحی بینی
11754
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11754,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

چسب زدن بعد از جراحی بینی

چسب-زدن-بعد-از-جراحی-بینی

چسب زدن بعد از جراحی بینی

نحوه ای چسب زدن به بینی بعد از عمل چگونه است؟
اقدامات بعد از جراحی رینوپلاستی به چه صورتی می باشد؟
مدت زمان چسب زدن به بینی بعد از جراحی چقدر می باشد؟
آیا بعد از جراحی بینی می توان بینی را ماساژ داد؟

یکی از اقداماتی که بعد از جراحی بینی بر روی متقاضی اعمال می شود، چسب زدن بعد از جراحی بینی می باشد که جهت کاهش ورم و کبودی این پروسه را اعمال می کنند. باید متذکر شویم که به منظور داشتن نتایج بهتر و ایده آل تر باید چسب زدن های اولیه توسط جراح بینی صورت گیرد و طرز صحیح زدن آن را نیز متقاضی باید فرا گیرد.

چسب زدن بینی

بعد از جراحی بینی برای این که بافت ها زودتر ترمیم پیدا کند متقاضی باید به مدت 2 ماه  چسب را روی بینی قرار دهد. اما مدت زمان این فرآیند متغیر است و بسته به نوع بینی می باشد، اگر فرد جراحی بینی گوشتی را انجام داده باشد ممکن است که به مدت زمان بیشتری برای زدن چسب بینی احتیاج داشته باشد اما در جراحی بینی استخوانی مدت آن کمتر می باشد و بهترین گزینه نظر جراح بینی می باشد. گاهی مواقع در جراحی بینی گوشتی مدت زمان قرار دادن چسب بینی به 6 ماه نیز می رسد و هیچ گونه عوارضی را به همراه نخواهد آورد.

چسب-زدن-بعد-از-جراحی-بینی

مدت زمان تعویض چسب بینی

اغلب اوقات بعد از یک هفته چسب بینی را جراح تعویض می نماید اما اگر بنا به دلایلی چسب آلوده و یا کثیف شده باشد باید سریع تر به جراح بینی مراجعه شود و چسب را تعویض کنند. بهتر است که در حین استحمام چسب را خشک نگه داشت و از خیس شدن آن جلوگیری به عمل آورد. در زمان استحمام برای نفوذ آب بر روی بینی چسب را به آرامی از جای خود بر می دارند و بعد از شستشو  و تمیز کردن زیر آن مجددا چسب را روی بینی قرار داد. برای تسهیل در این فرآیند بهتر است که از یکی از اعضای خانواده  کمک بگیرید.

برداشتن چسب بینی

برای برداشتن چسب بعد از جراحی بینی بهتر آن است که با یک دست پوست بینی را بگیرید و با دست دیگر چسب را به آرامی از روی بینی برداشته و نباید نگران بود زیرا در صورتی که همراه با چسب حتی اگر مقداری از پوست برداشته شود؛ به مرور پوست جایگزین در آن ناحیه ایجاد خواهد شد و پوست افتاده ترمیم پیدا خواهد کرد. چسب بهد از عمل هیچ گونه حساسیتی را ندارد و اگر از چسب های شیشه ای یا شفاف استفاده شود باعث قرمزی پوست بینی می شود.

برخی از اقدامات دکتر علیرضا مفرد جراح بینی  عبارتست از

تزریق ژل چربی به چانه

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراح فک و صورت

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

admin
بدون نظر

درج دیدگاه شما

12 − پنج =