کاهش تورمات بعد از جراحی | کاهش تورمات بعد از عمل بینی | جراحی زیبایی بینی
11636
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-11636,single-format-standard,mkd-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

کاهش تورمات بعد از جراحی

کاهش تورم بعد از جراحی بینی

کاهش تورمات بعد از جراحی

یکی از مشکلاتی که بعد از جراحی بینی بیماران با آن مواجه می شوند بروز تورمات در داخل و خارج بینی می باشد ، بعد از جراحی بینی همانند سایر جراحی های دیگر بروز این تورمات در ناحیه جراحی و اطراف آن طبیعی می باشد. در صورتی که تغییرات گسترده ای در بینی ایجاد شده باشد و جراحی بینی همراه با اصلاحات عملکردی بینی باشد در داخل و خارج بینی تورمات بیشتری مشاهده می شود . برای کنترل میزان تورمات بینی بعد از جراحی رعایت برخی از نکات توسط خود فرد ضروری می باشد تا بتوان با انجام این اقدامات تورمات بینی را کاهش داد .

کاهش تورم بعد از جراحی بینی

کاهش تورم بعد از جراحی بینی

یکی از اقداماتی که بعد از جراحی بینی می تواند در کاهش تورمات بعد از جراحی تاثیر گذار باشد ، استفاده از کمپرس یخ است، در زمان استراحت می توانید بروی نواحی میانی صورت کمپرس یخ را قرار دهید تا زمانی که احساس ناراحتی نداشته باشید انجام این کار به مدت 3  روز بسیار توصیه می شود . استفاده از کمپرس یخ علاوه بر این که می تواند باعث کاهش تورمات بینی و اطراف آن شود در کاهش درد و ناراحتی بعد از جراحی کمک شایانی می کند .

بیمار باید توجه داشته باشد که سر خود را نباید به هیچ عنوان خم کند و وسایل سنگین بلند کند، با انجام این کار احتمال بروز خون ریزی افزایش می یابد و همچنین باعث تورمات بیشتر بینی می شود تا جایی که ممکن است از انجام دادن فعالیت هایی که ممکن است به بینی فشار وارد کند خودداری نمایید .

نگه داشتن سر به سمت بالا بعد از جراحی بسیار توصیه می شود تا دو هفته بعد از جراحی توصیه می شود در زمان استراحت سر بالاتر از سطح بدن قرار گیرد استفاده از 2 بالش در زمان استراحت بسیار توصیه می شود .

تمامی مواردی که به آن ها اشاره شده و توضیحاتی در رابطه با آن ها داده شد در کاهش تورمات بعد از جراحی بسیار می تواند کمک کننده باشد در صورتی که تورمات بعد از جراحی بینی بعد از گذشت مدت طولانی و با رعایت نکات فوق برطرف نشد حتما جراح بینی خود را مطلع سازید .

برخی از اقدامات دکتر علیرضا مفرد جراح بینی  عبارتست از

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراح فک و صورت

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

drmofrad
بدون نظر

درج دیدگاه شما

1 × 5 =